Sty 28 2015

Jak dbać o włosy?

Published by at 1:27 pm under Uncategorized

Odpowiednia pielęgnacja włosów to podstawa. Niestety niewiele kobiet wie, jak o nie dbać. Zły dobór kosmetyków (nieodpowiedni do rodzaju włosów), zła dieta, złe przyzwyczajenia czy nieumiejętne traktowanie kosmyków to tylko niektóre błędy, jakie każda z nas popełnia. Jak dbać o włosy? Jak odpowiednio je pielęgnować? Jakie kosmetyki stosować? Oto kilka dobrych rad.

zdrowe włosy

ABC pielęgnacji włosów

W pielęgnacji włosów niezwykle ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków i regularne ich stosowanie. Po pierwsze – warto zapamiętać, że każdy rodzaj włosów ma zupełnie inne wymagania. Włosy kręcone wymagają nawilżenia, włosy farbowane – ochrony koloru i rekonstrukcji, włosy cienkie i osłabione – wzmocnienia. Nie ma jednego uniwersalnego szamponu i odżywki. Pamiętajmy o tym, stojąc przed półką sklepową i wybierając kosmetyki. Warto też zwrócić uwagę na skład tych kosmetyków. Najlepiej jest wybrać takie, które nie zawierają parabenów, sztucznych barwników i soli. Włosy zawsze myjmy w ciepłej wodzie (nie gorącej) i spłukujmy letnią. Zawsze pamiętajmy o nakładaniu odżywki. Dwa razy w tygodniu – nie częściej – stosujmy maskę do włosów. Nigdy nie kładźmy się spać z mokrą głową. Mokre włosy są jeszcze bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Zaopatrzmy się w odpowiedni sprzęt, a wielkość nadmuchu oraz temperaturę dostosujmy do potrzeb naszych włosów. Po ich wysuszeniu zastosujmy odżywkę w sprayu, a na końcówki połóżmy olejek lub serum, dzięki czemu będą one lepiej chronione.

Odpowiednia dieta

Każdy fryzjer to powie, że kondycja naszych włosów zależy również od tego, co jemy i jak żyjemy. Stosujmy suplementy diety. Dostać je możemy wszędzie niezależnie od tego, czy jest to apteka internetowa czy drogeria. Zwróćmy uwagę na to, co jemy. Wzbogaćmy nasze menu o najważniejsze witaminy i związki mineralne. Picie dużej ilości alkoholu, herbaty, kawy, jedzenie fast foodów niekorzystnie wpływa na nasze włosy. Ich miejsce niech zajmą ryby, które zawierają kwasy omega-3, białko, witaminy. Jedzmy dużo żelaza. Znajduje się ono w kaszy, wątróbce i zielonych warzywach.  Na nasze włosy źle wpływa również stres. Problemy w domu czy w pracy od razu widać w postaci wypadających i łamiących się włosów.

Jak widać, pielęgnacja włosów nie ogranicza się jedynie do stosowania szamponu. To cały proces, a najważniejsza w nim jest regularność i dyscyplina.

 

grafika: www.stylloslimm.com

Możliwość komentowania Jak dbać o włosy? została wyłączona